Печать

 Безвізового режиму з Євросоюзом слід чекати не раніше середини осені

20 квітня Європейська комісія подала законодавчу пропозицію про безвізовий режим для України. Тепер її має схвалити Рада ЄС і Європарламент.

— Єврокомісія визнала, що Україна виконала всі технічні критерії для візової лібералізації, — каже експерт із питань євроінтеграції Мар'яна Кузьо, 29 років. — Далі має бути голосування в Раді ЄС (частина двопалатного законодавчого органу Євросоюзу, друга частина — Європарламент. — ГПУ) та в Європарламенті. Останній має остаточно дати добро на скасування віз.

Чергове засідання Ради відбудеться в червні. "За" повинні проголосувати більшість членів ЄС (кожна країна має кількість голосів, відповідно до чисельності населення, кваліфікована більшість — це 255 із 345 голосів зі щонайменше 14 країн. — ГПУ). Нам важливо не зробити після кроку вперед два кроки назад щодо реформ, потрібних для безвізового режиму. Треба не давати країнам ЄС політичних підстав відмовити Україні, бо всі технічні вимоги ми виконали.

Україна має в Європі прихильників і скептиків. Останні можуть використати політичну кризу в країні, конфлікт на Донбасі чи міграційну кризу в Євросоюзі як привід нам відмовити. Однак керівники ЄС не раз повторювали: ні війна, ні міграційна криза не стануть перепоною на ­шляху до скасування візового режиму. Навіть референдум у Нідерландах не мав би стати цьому завадою.

Що з подій в Україні можуть використати як негативне тло в цьому питанні?

— Спекуляції про обрання генпрокурора, неефективну роботу Національного агентства з питань запобігання корупції. Процеси з обранням керівників цього агентства мають бути абсолютно прозорі й зрозумілі європейським урядовцям. Частина країн ЄС сумніваються, що Україна здатна створити ефективні інститути для боротьби з корупцією. Маємо переконати в протилежному.

Виза-Инфо. Все права защищены. 2013

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украина онлайн ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины Каталог сайтов «ua24.biz» Продам бизнесУкраинский биотопливный порталТопливные брикеты Бесплатные объявления в Харькове Каталог сайтов УкраиныПродам пиломатериалыУпаковочные материалы Информационный интернет партнер | Все каталогиобмен ссылками Без регистрации,без обратных ссылок,бесплатно Каталог сайтов

Туризм и Отдых каталог сайтов компаний и фирм Украины - бесплатный каталог фирм, предприятий и интернет ресурсов Украины. Добавить сайт в каталог Туризм, Туризм и Отдых.